Tross-saagimine - Teemanttööd

Tross-saagimine on efektiivne meetod kivi, raudbetooni ja graniidi lõikamiseks. Pakume ehituslikku tross-saagimist, milles on meil üle 14 aastane kogemus. Tross-saagimine on uudne tehnoloogia, seoses meeskonna ja tehnoloogia pideva arenguga on nüüd teemanttrossiga lõikamise hind konkureeriv traditsiooniliste ketaste lõikamise meetoditega, kuid tross-saagimisel on palju eeliseid. Piiramatu lõikesügavus ja  täisnurksed avad ja puuduvad ülelõiked, väga kiire lõikus, (mis võib raudbetoonis olla isegi kuni 10 korda kiirem), saab lõigata väga kitsastes tingimustes.

Tehnoloogiliselt on lõkevahendiks teemantitega  kaetud raudtross, mis ühendatatakse ringjalt ümber lõigatava  koha. Tross-tõmmatakse pingule ja pannakse jooksma 25-40m/sek. Pidevalt trossi pingutades lõigatakse selliselt raudbetooni graniiti jt materjale.

Tross-saagimine võimaldab teha erinevaid töid:

Põrandaga ja seintega tasapinnalised lõiked. Vaikselt lõikamised. Vibratsiooni vaba lõikus ja veealune lõikus. Edukalt ja kiirelt saab lõigata suuri graniitpindasid.  Võimalus lõigata metalli, terast, plastikut ja teisti materjale. Eriseadmetega suured ümmargused avad.

Oleme lõiganud seinasasid õhemaks. Talasid ja poste suurtel kõrgustel, tammide ja sildade lõikust. Tross-saega saab lõigata kaugelt ja korraga isegi 200m2 graniiti või paekivi. Samuti oleme lõiganud 8m läbimõõduga mahuteid koos vundamendiga põranast lahti, ukse- ja aknaavasid paksudes seintes, liftišahti seina õhemaks jm keerulisi töid.